Je dobré ji udělat. Kromě napětí jsem měřil i otáčky pomocí lejzrového otáčkoměru. Abych dosáhl 16V potřebuji 700 ot/min T.j. přibližně 10 za vteřinu. Tedy na generátoru. Parní motor se bude točit o něco rychlej. Asi 1000 za minutu. Z toho lze odvodit převody. Uvidím při jakém tlaku těchto otáček dosáhnu. Doufám, že to bude do 1 bar. V tom případě bych měl na výstupu 60 W elektrických. Na motoru bude namontován otáčkoměr z cyklocomputeru.
Krokový motor má dvě vinutí na 5 A. V testu jsou použity dvě žárovky 12V/21W. Chtěl bych v reálu dosáhnout stejného výkonu jako v testu. Motorek ale klade značný odpor, obzvláště když žárovky nejsou rozsvícené, t.j. při malých otáčkách. Pro představu přikládám obrázek jak dopadl kousek hadičky přes který jsem naháněl motorek.
Nemám ještě moc hotového a nevím jak to dopadne. Předchozí pokus se nezdařil. Vše kromě setrvačníků jsem dělal znovu. To nevadí. Alespoň se mám včem vrtat. Rotační ventily a hadice mají teď větší průchodnost. Vzhledem k zájmu zařazuji další obrázek, který dá představu o nové koncepci. Motor bude vážit 25 až 30 kg. Rozměr základny je 700 x 420. Aktivita membrán je vzhledem k sobě posunutá o 90 stupňů.