pondělí 16. března 2015

Motor PM-06 pod zatížením

Kliknutím na obrázek si jej můžete zvětšit. Jedná se o první zkoušku. Nejsem spokojený s náhonem krokového motorku. Vždy mne překvapí, jak obtížné je otáčet motorkem, při generování energie. Musím změnit převod. Je nutné membránový motor udržet v otáčkách. Také namontuji kladky a řemínek s většími zuby a šířkou. Použitý řemínek je vhodný jen pro náhon rotačních ventilů, protože tam není žádná zátěž. Tu tvoří dvě žárovky 12V/5W a při 0,4 atm svítí naplno.


Naopak jsem spokojený s novým systémem rotačních ventilů i s jejich náhonem. Úniky páry nejsou žádné, všechno jde volně a výroba je snadnější. Osa má průměr 12 a přesnost přesnost otvoru je H7. Motor má zdvih 20 mm. plánuji zvýšení na 30 mm. Souvisí to s natvarováním membrán. Další testy provedu s žárovkami 10W/12V včetně měření a usměrnění. Předpokládaný výkon je 20 W. Také musím napevno přiletovat výstupní fitinky rotačních ventilů. Tím se sníží hlučnost. Následuje video.



V druhé části videa je tlak 0,4 atm. Pod tlakovými hrnci jsou indukční vařiče. Koupil jsem je v Kauflandu. Jeden stál 1000 Kč. Testy provádím v době levného tarifu a hodina provozu vyjde na 10Kč.
Na SPŠ Žďár nad Sázavou jsou velmi podnikavý. Našel jsem starší dokument o parní elektrocentrále a tak jej také z dovolením zveřejňuji. Má adresu https://drive.google.com/file/d/0B5FV-PB0gpTnS2JSMzEzWm43Vm8/view?usp=sharing  Dalším krokem v našem snažení by mělo být navýšení počtu membrán na 3 nebo 4. S realizací váhám. Uvítal bych spolupráci školy nebo učiliště. Oblast těchto motorů není zcela prozkoumaná a je velmi zajímavá. Je zde možnost hodně se naučit. Je rozdíl, jestli se student o přesnosti H7 učí,nebo ji vyrobí. Také to trochu leze do peněz. Velmi perspektivní a řekl bych špičková je práce pana Strakerleho. Videa jsou na adrese http://jizicek.rajce.idnes.cz/  .Děkuji za zájem o blog a doporučuji aktivovat si sledování mejlem. Upozorní vás to na nový příspěvek.